Dla zdrowia | Przewodnik Egipt Sharm el Sheikh E-SHARM.PL

Dla zdrowia

 

Morze Czerwone – żadna woda nie może równać się z morską pod względem ilości i różnorodności zawartych w niej dobroczynnych minerałów. Kąpiel w wodach Morza Czerwonego czy Morza Martwego działa świetnie na nasz organizm. To wspaniale zaopatrzone laboratorium, w którym znajdują się prawie wszystkie pierwiastki chemiczne występujące na ziemi – część w postaci rozpuszczalnych soli, inne w postaci nierozpuszczalnej zawiesiny. Dobroczynny wpływ morskiej wody obserwuje się w przypadku leczenia np. łuszczycy. Naukowcy potwierdzili to na podstawie obserwacji pacjentów, którzy podczas pobytu nad Morzem Martwym regularnie korzystali z kąpieli morskich i stosowali okłady z czarnego błota. Efekty były widoczne już po 4 tygodniach – u 40,5% pacjentów objawy choroby cofnęły się całkowicie, a u 31% zmiany łuszczycowe pozostały tylko na niewielkiej powierzchni ciała. Zatem u ponad 70 proc. pacjentów stan skóry poprawił się bez użycia środków farmakologicznych. To efekt działania morskich minerałów – nastąpił wyraźny wzrost poziomu magnezu, wapnia, potasu, bromu w skórze, co wpłynęło na poprawę jej stanu. Szczególnie ważne w tym procesie są jony magnezu, bo aktywizują enzym, który hamuje nadmierny podział komórek w skórze.  Woda morska jest znakomicie tolerowana i absorbowana przez naszą skórę – jej skład jest zbliżony do płynu owodniowego, w którym rozwija się płód, a przeciętne stężenie zawartych w niej minerałów do tego, jakie występuje w ludzkiej surowicy krwi. Dzięki temu mineralne składniki wody wnikają głęboko w pory skóry i działają na nią oczyszczająco. Ponadto morska woda stymuluje metabolizm komórkowy – poprawiają nawilżenie skóry i jej ukrwienie, a tym samym zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze. Poprawia się również kondycja włókien elastyny i kolagenu, wzrasta więc napięcie i elastyczność skóry. Falująca woda przyjemnie masuje ciało, zwęża naczynia krwionośne, działa tonizująco na układ krążenia i układ nerwowy stanowiąc rewelacyjną terapię anty-żylakową. Brodzenie w morzu odpręża, usprawnia przepływ krwi w nogach, wspomaga tłoczenie krwi i uelastycznia ścianki żył. To również bardzo skuteczny sposób na poprawienie odporności organizmu.

 

Fitness powinien być obowiązkowym elementem spędzania wakacji w Sharm el Sheikh, zwłaszcza że większość hoteli oferuje możliwość bezpłatnego korzystania z centrów fitness na swoim terenie w ramach pobytu. Dobrze wyposażone sale, świeże egzotyczne powietrze i czas wolny – to najlepsza okazja do rozruszania mięśni i zadbania nie tylko o ducha, ale również o ciało.  W Sharm el Sheikh oprócz centrów fitness można skorzystać również z zajęć jogi, aerobiku, aerobiku wodnego, a także prowadzonych przez animatorów rozgrywek piłki nożnej na plaży, siatkówki czy koszykówki plażowej.

Kliniki i szpitale w Sharm el Sheikh nie tylko zapewniają najwyższą jakość usług dla bezpieczeństwa i zdrowia turystów. Oferują również szeroki program leczenia i rehabilitacji dla osób, które chcą skorzystać z doświadczenia i wiedzy najlepszych specjalistów z Bliskiego Wschodu. Przykładowo South Sinai Hospital ( tel . + 20 69 920 57 90) przeprowadza operacje okulistyczne w swoim Lasik Center dla pacjentów z całego świata z pomocą najnowocześniejszej technologii ALLEGRETTO QE400-POSTLESS, a specjalistyczna Klinika Dermatologii i Estetyki oferuje bezoperacyjną korekcję estetyczną. W tym szpitalu rezyduje polski tłumacz dla pacjentów. Szpital gości też liczne międzynarodowe konferencje i sympozja medyczne. Natomiast w Sharm Women Clinic ( tel. + 20 100 540 46 46) wielkim uznaniem młodych mam cieszy się ginekolog  Dr Ibrahim Yehia Nasr- specjalista z Uniwersytetu Wiedeńskiego. Ważnym ośrodkiem jest też doskonale wyposażone Hyperbaric Medical Center ( tel. + 20 69 3660 922)  powstałe w 1993 roku w pobliżu portu, w którym znajduje się komora dekompresyjna dla nurków. Wiele już osób korzystało również z usług Conny Lamers ( tel. + 20 16 795 90 16), która jest specjalistą w manualnej terapii bólu kręgosłupa i wspomagania w osteoporozie.

 

 

 

© 2011 E-SHARM.PL Agencja Rozwoju Turystyki
Przeczytaj inne:
Lot spadochronem

Parasailing Parasailing to najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób na przeżycie niezapomnianych wrażeń, dotąd dostępnych tylko dla wąskiego grona lotniarzy i spadochroniarzy....

Zamknij