Lotnisko Sharm el Sheikh SSH E-SHARM.PL | E-SHARM.PL Przewodnik Egipt Sharm el Sheikh E-SHARM.PL

Lotnisko

Sharm el Sheikh International Airport „Ophira” (kod IATA: SSH) to drugie co do wielkości ruchu lotniczego lotnisko w Egipcie. Zlokalizowane 10 kilometrów na północ od dzisiejszego centrum miasta, powstało w 1968 roku jako ówczesna baza wojskowa izraelskiego lotnictwa pod nazwą Ophira. Przez Egipt przejęte zostało w 1982 roku po układzie w Camp David.
W 2007 roku otwarty został nowoczesny dwupoziomowy Terminal 1, który swym kształtem nawiązuje do tutejszej rdzennej kultury i przypomina beduiński namiot. Jest przygotowany do obsługi 5 milionów pasażerów rocznie. Terminal 2 (pierwotnie jedyny do momentu budowy obecnego Terminala 1) po gruntownej modernizacji w 2004 roku obsłużyć może 2,5 miliona pasażerów. W związku z dynamicznym i prężnym rozwojem miasta planowane jest oddanie do użytku Terminala 3, który zwiększy możliwości obsługi pasażerów dwukrotnie. Do tego czasu ma również powstać drugi pas startowy.

Aktualny rozkład przylotów i odlotów na lotnisku Sharm el Sheikh można sprawdzić tutaj:

 

© 2011 E-SHARM.PL Agencja Rozwoju Turystyki
Przeczytaj inne:
DSC05480
Sharm el Sheikh inaczej…

Sharm el Sheikh, podobnie jak zresztą pozostałe egipskie kurorty, kojarzy się gównie z luksusowymi hotelami, piaszczystymi plażami, basenami i błękitem...

Zamknij