Opieka medyczna

Przyjeżdżając do Sharm el Sheikh nie trzeba mieć najmniejszych obaw jeśli chodzi o poziom świadczonych usług medycznych, ponieważ te, stoją tu na bardzo wysokim poziomie. Największym szpitalem jest Sharm International Hospital, oferujący pełne spektrum usług. Szpitalem najpopularniejszym wśród turystów zagranicznych jest mniejszy, ale świetnie wyposażony South Sinai Hospital zlokalizowany na Hadabie. Bez obaw korzystać można z ich usług z pomocą wykupionego w Polsce ubezpieczenia turystycznego.

Trzeba mieć jednak na uwadze dwie bardzo ważne rzeczy:

  • zależnie od ubezpieczyciela i warunków zawartych w klauzulach do polisy może zdarzyć się, że pokrywa on koszty leczenia dopiero powyżej pewnej kwoty (jest to tzw. franszyza), np. dopiero powyżej 10- 20 Euro.
  • najczęściej zdarza się tak, iż szpital czeka na gwarancję zapłaty ze strony ubezpieczyciela. Do tego czasu, jako gwarancję może zatrzymać paszport osoby, która zgłosiła się na leczenie. Jeśli więc do szpitala zgłosimy się w ostatnich dniach pobytu, może dojść do sytuacji, że by odzyskać paszport należność w szpitalu uregulować trzeba z własnej kieszeni, a następnie firma ubezpieczeniowa zwróci tę kwotę na konto ubezpieczonego po przeprowadzeniu niezbędnych formalności. W takiej sytuacji po powrocie do Polski należy jak najszybciej zgłosić ten fakt firmie ubezpieczeniowej, ponieważ w większości z nich zgodnie z warunkami ogólnymi ubezpieczenia, ubezpieczony ma na zgłoszenie określony okres czasu.

Zaznaczyć należy, że nie są to procedury wyjątkowe czy dotyczące tylko Egiptu, ale obowiązujące w większości krajów na świecie.
Poza szpitalami na terenie Sharm el Sheikh znajduje się bardzo wiele klinik prowadzących prywatną praktykę. Większość z nich jest również świetnie wyposażona i świadczy usługi na wysokim poziomie.
Sharm el Sheikh to także miejsce, gdzie znajduje się bardzo wiele klinik dentystycznych, świadczących usługi na najwyższym światowym poziomie, przy relatywnie umiarkowanych cenach. Dlatego też jest to bardzo popularny cel podróży, szczególnie wśród Brytyjczyków, jeśli chodzi o korzystanie z różnorodnych usług stomatologicznych.

ZANIM PRZYLECISZ DO SHARM EL SHEIKH – SPRAWDŹ SWOJE UBEZPIECZENIE NA WAKACJE!

Leave a Comment