Miasto w mieście

CITY STAR- inwestycja w Sharm el Sheikh

Okoliczności dla egipskiego rynku nieruchomości od rewolucji 2011 roku nie były sprzyjające. Jednak perspektywy na lata kolejne, pozwalają spoglądać w przyszłość z optymizmem. Już sam fakt, że nawet w newralgicznym ubiegłym roku, pełnym przecież zawirowań politycznych, wartość nieruchomości utrzymała swój poziom, świadczy o dużej stabilności lokalnego rynku.

Najlepszym przykładem jest jedna z wielu, za to największa inwestycja w Sharm el Sheikh: CITY STAR. Przedsięwzięcie, którego rozmachu nie powstydziłby się sam Dubaj. Miasto w mieście, którego powierzchnia, to 7,5 mln metrów kwadratowych, a na znajdującej się tam sztucznej lagunie (największym na świecie tego rodzaju sztucznym  zbiorniku wodnym) znajdzie się wyspa- enklawa, na której powstanie La Voile Rouge- ekskluzywny bar, który w Saint Tropez jest magnesem dla światowego formatu gwiazd i celebrytów. Do tego 18- dołkowe pole golfowe, korty tenisowe, hotele i galerie handlowe, wszystko w otoczeniu przepięknej tropikalnej zieleni, basenów i akwenów wodnych.

Budownictwo w Egipcie, to w tej chwili prawie 10 procent PKB kraju, co obrazuje jak ważna dla gospodarki jest ta dziedzina. W dodatku nasycenie na rynku w Dubaju, powoduje zainteresowanie rynkiem nieruchomości w Sharm el Sheikh inwestorów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Fantastyczne prognozy rozwoju, powodują iż właśnie teraz jest najlepszy moment na to by zainwestować w zakup mieszkania czy domu na przepięknym i malowniczym wybrzeżu Morza Czerwonego.

(źródło: NIERUCHOMOŚCI SHARM EL SHEIKH)

Related posts

Leave a Comment