Pogoda

Pogoda w Sharm el Sheikh

 

Sharm el Sheikh, podobnie jak większa część Egiptu położone jest w strefie klimatu zwrotnikowego skrajnie suchego. Lato, które trwa tu od maja do października charakteryzuje się tym, iż bardzo suche i gorące. Zima jest tutaj chłodniejsza, szczególnie jeśli chodzi o tereny pustynne.
W okresie letnim, w skrajnych przypadkach, temperatury mogą tu dochodzić do ponad 50 st. C w cieniu. Dla osób nieprzyzwyczajonych do tego rodzaju warunków, może się to okazać szczególnie uciążliwe, dlatego zaleca się by zawszę mieć przy sobie butelkę wody, oraz nakrycie głowy, by nie narażać się na stałą ekspozycję słoneczną. Praktycznie wszystkie pomieszczenia w hotelach czy restauracjach oraz wszelkiego rodzaju pojazdy są klimatyzowane. W okresie letnim, nie należy spodziewać się jakichkolwiek opadów atmosferycznych, a i zaobserwowanie nawet pojedynczej chmury na niebie jest zjawiskiem raczej niecodziennym.
Zimą średnie temperatury w ciągu dnia oscylują wokół 25 st. C, natomiast w nocy spadają do wielkości rzędu 15 st. C. W tym okresie mogą zdarzyć się sporadyczne opady deszczu.

TEMPERATURY W SHARM EL SHEIKH:

Related posts

Leave a Comment