Wycieczka KAIR i PIRAMIDY – nowa autostrada do Kairu

WYCIECZKA KAIR i PIRAMIDY

WYCIECZKI DO KAIRU Z SHARM EL SHEIKH

 

Od 2021 jeździmy do Kairu nową autostradą łączącą Półwysep Synaj w Kairem.

Nowa droga do Kairu w większej części wiedzie przez pustynię, szeroka, wygodna, zanim została uruchomiona długo czekaliśmy – ponieważ Ministerstwo Turystyki Egiptu wymagało od wykonawcy drogi, aby w każdym miejscu był zasięg telefoniczny, zapewnione systemy bezpieczeństwa i powiadamiania jak na autostradach w Europie. Nowa droga omija małe miejscowości, gdzie we wcześniejszych latach dochodziło do lokalnych zamieszek.

Techniczny stan drogi, która powstawała w latach 70-ych ubiegłego wieku to już wspomnienie 🙂 chociaż wiele osób będzie pamiętało podróż do Kairu, której towarzyszyły samochody i autokary beż świateł, wąski asfalt, dziury, niebezpieczne zapadające się fragmenty niezbyt szerokiej szosy 😉

Przebudowany został  przejazd przez Kanał Sueski – znaczący wzrost ruchu samochodów i transportów przez wąskie gardło, jakim jest przejazd pod Kanałem Sueskim doprowadził do wybudowania nowoczesnego przejazdu pod Kanałem Sueskim. To jedyne połączenie lądowe pomiędzy Synajem, a kontynentalnym Egiptem, przez które mogą przejechać samochody prywatne, autokary turystyczne oraz coraz liczniejsze konwoje transportów ciężarowych np. dla kurortu jakim jest Sharm el Sheikh. Po rozbudowie Kanału Sueskiego dla statków – nastąpił etap nowej inwestycji. Przejazd pod Kanałem Sueskim jest już dostępny.

Dwie ogromne inwestycje w drogę i przejazd pod Kanałem Sueskim sprawiły, że już  wycieczka autokarem z Sharm el Sheikh do Piramid jest komfortowa, bezpieczna, skrócił się czas dojazdu, a turyści są bardziej bezpieczni!

JAK KUPIĆ WYCIECZKĘ DO KAIRU AUTOKAREM Z SHARM EL SHEIKH?

WYBIERZ JAKA WYCIECZKA CIĘ INTERESUJE I KLIKNIJ

Wycieczki do KAIRU – ubezpieczeniekair wycieczka sharm el sheikh

Jeśli masz odpowiednio dopasowane UBEZPIECZENIE na wakacje – to możesz podróżować po Egipcie bez obaw!

Jeśli chcesz skorzystać z wycieczki napisz do nas: poczta@e-sharm.pl

Zanim się zdecydujesz sprawdź swoje UBEZPIECZENIE NA WAKACJE

 

 

Related posts

Leave a Comment