Wycieczka KAIR i PIRAMIDY z Sharm el Sheikh

WYCIECZKA KAIR i PIRAMIDY

 

PRYWATNE WYCIECZKI DO KAIRU Z SHARM EL SHEIKH

Od ponad 2 lat obowiązuje zakaz wydany przez Ministerstwo Turystyki Egiptu na wyjazdy autokarowe z Sharm el Sheikh do Kairu. Można zwiedzać KAIR i PIRAMIDY na wycieczce SAMOLOTEM z Sharm el Sheikh.

Jakie są powody?

  1. Jedyna droga do Kairu w większej części wiedzie przez pustynię, ale również przez miejscowości, w których z powodu zawirowań politycznych dochodziło w ostatnich latach do walk i ataków terrorystycznych.
  2. Techniczny stan drogi, która powstawała w latach 70-ych ubiegłego wieku pozostawiał wiele do życzenia, wąski asfalt, dziury, niebezpieczne zapadające się fragmenty niezbyt szerokiej szosy, która aktualnie jest przebudowywana, żeby zapewnić autokarom turystycznym bezpieczny i szybki przejazd.
  3. Kanał Sueski – znaczący wzrost ruchu samochodów i transportów przez wąskie gardło, jakim jest przejazd pod Kanałem Sueskim. To jedyne połączenie lądowe pomiędzy Synajem, a kontynentalnym Egiptem, przez które mogą przejechać samochody prywatne, autokary turystyczne oraz coraz liczniejsze konwoje transportów ciężarowych np. dla kurortu jakim jest Sharm el Sheikh. Po rozbudowie Kanału Sueskiego dla statków – nastąpił etap nowej inwestycji. Przejazd pod Kanałem Sueskim jest w trakcie poszerzania.

Dwie ogromne inwestycje mają sprawić, że już wkrótce wycieczka autokarem z Sharm el Sheikh do Piramid będzie komfortowa, bezpieczna, skróci się czas dojazdu, a turyści będą bezpieczni!

JAK KUPIĆ WYCIECZKĘ DO KAIRU AUTOKAREM Z SHARM EL SHEIKH?

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Turystyki – egipska Policja Turystyczna nie wydaje pozwoleń na wyjazdy autokarów turystycznych z Sharm el Sheikh do Kairu i na Piramidy.

KAIR i PIRAMIDY – dla tych, którzy podróżują samodzielnie

Wersja dla „globetrotterów”:

Niektóre lokalne biura turystyczne, aby obejść zalecenia Ministerstwa Turystyki,  zabierają turystów na wyprawę do KAIRU z SHARM EL SHEIKH zwykłymi międzymiastowymi liniami autobusowymi jak EAST DELTA czy SUPERJET. Podróż nie jest tak luksusowa jak autokarem turystycznym, no ale przecież dla odważnych obieżyświatów to prawdziwa przygoda, w której wszystko może się zdarzyć, a  na naprawę awarii takiego autobusu w środku pustyni prawdziwi podróżnicy razem z Egipcjanami spokojnie będą czekać 10 godzin 🙂

Odważnych i doświadczonych globetrotterów zapraszamy!!! Kair wycieczkaŻeby nie przepłacać możesz po prostu udać się na BUS STATION w Sharm el Sheikh w dzielnicy AL ROWAYSAT, kupić bilety autobusowe i przyjechać do Kairu, a my odbierzemy Cię z dworca autobusowego, zapewnimy Ci w Kairze przewodnika, zwiedzanie i komfortową obsługę!

 

Ale jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w samodzielnym podróżowaniu po takich krajach jak Egipt – nie polecamy!

KAIR i PIRAMIDY – „PRIV VIP BUS TRIP”

Wersja „Cairo Priv”:

Kupujesz niby oficjalną wycieczkę do Kairu w wersji VIP, tylko nie autokarem,  a busem – 10-12 osobowym, a jeśli będzie mniej osób to samochodem osobowym, vanem itp. Odbierają Cię z hotelu – wszystko się zgadza, jest super. Już na bramach miasta Sharm el Sheikh Twój przewodnik tłumaczy po arabsku Policji Turystycznej, że jesteś przyjacielem rodziny i wcale nie jedziecie zwiedzać, tylko na wizytę do rodziny, bo wszyscy w busie to najlepsi przyjaciele jego rodziny. Wręcza niezauważalnie łapówkę (łapówki i bakszysz w Egipcie to normalna sprawa, bardziej normalna i mniej kontrolowana niż w Europie) i ruszacie do Kairu na prywatną wyprawę rodzinną.  Po drodze będzie jeszcze kilka przystanków kontrolnych, gdzie Twój przewodnik będzie musiał odpowiednie „story” dopasować. Jak już dojedziecie do Kairu – wszystko będzie tak, jak marzysz: Egipskie Muzeum, Giza i Piramidy, urzekający Nil, imponujący Sfinks, papirusy, perfumy, egipskie smaki, żar pustyni i piękno miasta. A potem już tylko powrót 500 km przez pustynię i do hotelu.

Wycieczki do KAIRU – ubezpieczeniekair wycieczka sharm el sheikh

Jeśli masz odpowiednio dopasowane UBEZPIECZENIE na wakacje – to możesz z każdej z tych opcji skorzystać bez obaw!

Przecież każdy z nas może po każdym kraju i również po Egipcie prywatnie podróżować, na własną rękę i na własną odpowiedzialność 🙂

Jeśli chcesz skorzystać z tych opcji napisz do nas: poczta@e-sharm.pl

Zanim się zdecydujesz sprawdź swoje UBEZPIECZENIE NA WAKACJE

A zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Turystyki w Egipcie i egipskiej Policji Turystycznej zapraszamy oficjalnie do skorzystania z bezpiecznej wycieczki KAIR i PIRAMIDY SAMOLOTEM

Related posts

Leave a Comment