Zakupy

Papirusy, fajki wodne, orientalne przyprawy, kartusze czy egipskie olejki zapachowe to najpopularniejsze pamiątki przywożone z Egiptu. Na każdym kroku w Sharm el Sheikh znajdują się sklepiki, bazarki i pasaże handlowe. Przedstawiamy najbardziej znane.

Naama Bay – najbardziej znana część Sharm el Sheikh znajduje się w centralnej części miasta.  Kilkuset metrowa promenada wypełniona jest sklepikami, pasażami handlowymi, kafejkami oraz restauracjami.  Wzdłuż brzegu morza ciągnie się też 2 kilometrowa trasa spacerowa, przy której zatrzymać się można w restauracjach ulokowanych na plaży.

Old Market – wbrew swej nazwie nie jest najstarszą częścią miasta i niewiele ma wspólnego z tzw. starówką miejską. Nazywany jest tak ze względu na swój lokalny charakter i podobieństwo do prawdziwych egipskich bazarów. Tu oprócz egipskich pamiątek kupić można świeże owoce i warzywa, a  także zobaczyć sklep mięsny, zakład fryzjerski czy szewski. Są też miejsca, gdzie spróbować można lokalnej kuchni.

 

Il Mercato – pasaż handlowo – rozrywkowy w dzielnicy Hadaba powstał w 2009 roku. Przypomina architekturą raczej europejską uliczkę, niż egipskie bazary. Tu osadowiły się znane światowe marki jak: Pizza Hut, Mc Donalds, Levi’s, Adidas, Timberland czy Starbucks. Miejsce ciche, czyste i przyjemne w porównaniu z typowymi egipskimi bazarami.

 

Soho Square – najnowsza wizytówka Sharm el Sheikh znajduje się w okolicy portu lotniczego w dzielnicy Sharks Bay. Oprócz sklepów, restauracji z kuchnią z różnych stron świata, znajduje się tutaj lodowisko, ice bar, kino, pub w brytyjskim stylu, kręgielnia, dyskoteka, plenerowa scena oraz tańczące fontanny.  Miejsce warte odwiedzenia.

Leave a Comment