Plaże Sharm el Sheikh

Większość hoteli w Sharm el Sheikh ma swoje prywatne plaże. Część kompleksów hotelowych znajduje się bezpośrednio przy plaży, inne oferują swoim gościom kilka razy codziennie bezpłatny transport na plażę, z której możemy korzystać bezpłatnie. Są też hotele, w których do wyboru za dodatkową niewielka opłatą możemy korzystać z dodatkowych plaż.

Jednym z mankamentów egipskiego wybrzeża jest to, że mimo iż wybrzeże należy do wszystkich, to zarządy hoteli zabraniają spacerowania wzdłuż brzegu morza poza teren hotelu, który wykupiliśmy.

Jeśli chcecie poznać nowe miejsca poza tymi, które oferuje hotel, właśnie tu znajdziecie adresy najlepszych miejsc dostępnych dla gości z zewnątrz, na których można spędzić kolejny dzień wakacji, skorzystać z restauracji, centrów sportów wodnych, nurkowania, masaży i wszelkich innych atrakcji.

SHARKS BAY OASIS – legendarna publiczna plaża w Sharks Bay z restauracjami, sklepikami, uczęszczana przede wszystkim przez nurków, często tam odbywają się kursy nurkowania i  nurkowania nocne. Zatoka z małym portem znajduje się przy hotelu Rojal Rojana. Na miejscu restauracje, sklepiki, kafejka internetowa. Zejście do wody z pomostu oraz łagodne zejście z brzegu. Możliwość korzystania ze sportów wodnych i  masaży.

EL FANAR – na półwyspie przy hotelu Reinessance i Fanar w dzielnicy Hadaba. Popularna wśród Włochów, podzielona na piętra wykute w skale, plaża oferuje kilkaset leżakow, zejście do wody z pomostu, na miejscu restauracja włoska. Klimatycznie, cicho i spokojnie bez sklepików i plażowych sprzedawców. Jest też nieduży plac zabaw dla dzieci. Zejście do wody z pomostu.

REEF BEACH – zaciszne miejsce z doskonałą restauracją, znajduje się w dzielnicy Hadaba w okolicy Motel Street. Plaża z zejściem do wody z pomostu, restauracja, masaże, możliwość wykupienia sportów wodnych. Dość zatłoczona, ponieważ część hoteli korzysta z tej plaży dla swoich gości.

TURQUISE – za Old Marketem, niewielka plaża z łagodnym piaszczystym zejściem do wody oraz zjeżdżalnią dla dzieci postawioną w morzu. Do dyspozycji gości restauracja. Plaża należy do hotelu Turquise, ale nie jest zatłoczona. Możliwość korzystania ze sportów wodnych, z tej plaży można też spacerować brzegiem morza 500 metrów wzdłuż zatoki.

TERRAZINA BEACH – plaża, klub i restauracja polecana przede wszystkim imprezowiczom, znajduje się przy Old Markecie obok Tiran Center. Głośno tam i tłoczno od samego rana.  Dobry house, sporty wodne,  masaże, restauracja – również z alkoholami. Można trafić na jakieś urodzinowe lub inne party od rana ;-). Piaszczyste zejście do wody i możliwość przejścia brzegiem morza wzdłuż zatoki. Trzeba być przed 10ą, bo może zabraknąć leżaków.

Leave a Comment