Pogoda w Sharm el Sheikh sprawdź

 

Jaka jest pogoda zimą w Sharm el Sheikh?

Pogoda idealna! Temperatury w listopadzie i grudniu na słonecznym wybrzeżu Morza Czerwonego przypominają ciepłe polskie lato. W Sharm el Sheikh w dzień słońce świeci na tyle mocno, że od poranka do popołudniowych godzin można się intensywnie opalać. Temperatury utrzymują się w przedziale od 25 do ponad 30 stopni Celsjusza.  Wieczorami i w nocy temperatury nie spadają poniżej 15 stopni, Na wieczorne zwiedzanie miasta wystarczy więc sweter lub lekka kurtka. Temperatura wody w Morzu Czerwonym jest idealna – ponad 20 stopni. Ciepłe wody Morza Czerwonego długo trzymają temperaturę od lata. O wiele przyjemniej zanurzyć się w ciepłej morskiej wodzie niż w basenie, który nie jest podgrzewany. Zwolennikom basenu polecamy wybieranie na wakacje w miesiącach zimowych tych hoteli, które posiadają podgrzewane baseny.

W styczniu i lutym w Sharm el Sheikh temperatury mogą spadać poniżej 25 stopni w dzień. Mało jest jednak dni bez słońca, a średnia opadów deszczu na Synaju to szklanka wody na rok.

Taki ciepły klimat nadmorskim kurortom w Egipcie zapewnia idealne położenie na południowym krańcu Półwyspu Synaj. Od chłodnych frontów znad Morza Śródziemnego wybrzeże oddzielone jest pasmem wysokich gór (najwyższy szczyt to Góra św. Katarzyny 2629 m.n.p.m.), dlatego gdy w Kairze pada deszcz, w Sharm el Sheikh zwykle można opalać się na plaży i korzystać ze słońca. Wilgotne i chłodne fronty atmosferyczne znad Morza Śródziemnego nie docierają dzięki temu nad południowe krańce Półwyspu.  Jesienią i zimą nad Morzem Czerwonym zwykle wieje wiatr znad Półwyspu Arabskiego przynoszący falę ciepłego południowego powietrza.

 Na wyprawy do Kairu, Jerozolimy czy na Górę Mojżesza od listopada do marca należy ubrać się cieplej! Na szczycie Góry Mojżesza na wysokości 2285 m.n.p.m, czyli jak w polskich Tatrach – też pojawia się śnieg i lód, a temperatury mogą spadać do -10 stopniu, choć zwykle oscylują pomiędzy 0 do 5 stopni powyżej zera.  W Kairze zimowe temperatury wymagają kurtki i pełnego obuwia – około 10 stopni, choć śnieg kilka razy też się zdarzył. Przed wyprawą do Izraela – do Jerozolimy i Betlejem warto sprawdzić prognozę pogody, zdarzało się, że w święta Bożego Narodzenia nie było śniegu w Polsce, a był w Betlejem. Zwykle jednak zimowe temperatury to około 10-15 stopni.

Źródło: E-SHARM.PL

Related posts

Leave a Comment