Wiza egipska

Wiza egipska – Sharm el Sheikh

Wiza egipska kosztuje 25 USD. Wiza egipska nie jest obowiązkowa dla turystów wybierających się do Sharm el Sheikh, Taby i Dahabu. Obowiązkowo wykupić trzeba wizę na wakacjach w takich kurortach jak Hurghada, El Gouna i Marsa Alam.  W miejscowościach położonych na terenie Półwyspu Synaj można korzystać z bezpłatnej wizy egipskiej SINAI ONLY.

Dla kilkuosobowej rodziny to znaczna oszczędność przy wydatkach związanych z wakacjami. Tym bardziej, że cena wizy egipskiej dla dzieci również wynosi 25 USD.

Bezpłatna wiza egipska ważna jest 15 dni. Zwykle w ofertach biur podróży znajdują się wakacje 7, 10 lub 14- 15 dniowe. W każdym z tych terminów możemy korzystać z wizy bezpłatnej.

W praktyce każda wiza ma dodatkowy termin ważności, czyli czas na jej odnowienie, gdybyśmy w Egipcie chcieli pozostać jeszcze dłużej.

Z darmową wizą egipską można poruszać się na terenie kurortów egipskich oraz całym terenie Półwyspu Synaj. Tylko  na wycieczki samolotowe do Kairu, Luksoru trzeba wykupić płatną wizę (można to zrobić na wycieczce). Na wyjazdy autokarem do Kairu (lub autobusem międzymiastowych linii wizę też można zdobyć tylko na lotnisku w Sharm el Sheikh).

Na podstawie darmowej wizy „Sinai Only” można skorzystać z większości wycieczek fakultatywnych: Jerozolima, Petra, Góra Mojżesza, Klasztor św. Katarzyny, Ras Mohammed (rejs), Rejs w rejon wyspy Tiran, Nurkowanie dla amatorów, Safari Abu Galum, Safari na quadach, Safari na wielbłądach, Kolacja beduińska, Aquapark, Delfinarium, Pływanie z delfinami, Łódź podwodna, Łódź ze szklanym dnem, Lot spadochronem, Kitesurfing i inne sporty wodne.

NA LOTNISKU

Po przylocie  do Sharm el Sheikh lub Taby,  zanim odbierzemy  walizki należy   wypełnić   KARTĘ  WJAZDOWĄ  DO  EGIPTU   według zamieszczonego  wzoru.  Zanim   podejdziemy   do  odprawy paszportowej  możemy   zdecydować,  czy  odpowiada   nam  PŁATNA   WIZA   EGIPSKA    ZA  25$,   czy   wystarczy   nam  BEZPŁATNA WIZA SINAI ONLY.  W takim przypadku nie  kupujemy   znaczka wizowego,  tylko  udajemy  się  z wypełnioną     kartą     do    odprawy    paszportowej.

Jeśli kupujemy płatną wizę egipską – znaczek wizowy należy wkleić do paszportu i pokazać stronę ze znaczkiem przy odprawie paszportowej. Wiza jest ważna dopiero wówczas,  gdy urzędnik przybije na niej pieczątkę wjazdową do Egiptu. Sam znaczek wizy bez pieczątki jest nieważny!

Więcej o przepisach wizowych w Egipcie: WIZA EGIPSKA

 

Related posts

Leave a Comment