Wiza egipska 25 USD i bezpłatna wiza SINAI ONLY

Wiza egipska – Sharm el Sheikh

Wiza egipska kosztuje 25 USD. Wiza egipska nie jest obowiązkowa dla turystów wybierających się do Sharm el Sheikh, Taby i Dahabu. Obowiązkowo wykupić trzeba wizę na wakacjach w takich kurortach jak Hurghada, El Gouna i Marsa Alam.  W miejscowościach położonych na terenie Półwyspu Synaj można korzystać z bezpłatnej wizy egipskiej SINAI ONLY, jeśli nie chcecie jechać do Kairu i Luksoru.

Dla kilkuosobowej rodziny to znaczna oszczędność przy wydatkach związanych z wakacjami. Tym bardziej, że cena wizy egipskiej dla dzieci również wynosi 25 USD.

Bezpłatna wiza egipska ważna jest 15 dni. Zwykle w ofertach biur podróży znajdują się wakacje 7, 10 lub 14- 15 dniowe. W każdym z tych terminów możemy korzystać z wizy bezpłatnej SINAI ONLY/

W praktyce. gdyby ktoś a jakichś powodów pozostał dłużej niż 15 dni na Synaju w Sharm el Sheikh, Dahab czy Tabie to każda wiza ma dodatkowy termin ważności, czyli czas na jej odnowienie, gdybyśmy w Egipcie chcieli pozostać jeszcze dłużej.

Z darmową wizą egipską można poruszać się na terenie kurortów egipskich oraz całym terenie Półwyspu Synaj. Tylko  na wycieczki do Kairu, Luksoru trzeba wykupić płatną wizę.

Na podstawie darmowej wizy „Sinai Only” można skorzystać z większości wycieczek fakultatywnych: Jerozolima, Petra, Góra Mojżesza, Klasztor św. Katarzyny, Ras Mohammed (rejs), Rejs w rejon wyspy Tiran, Nurkowanie dla amatorów, Safari Kanion i Blue Hole, Safari na quadach, Safari na wielbłądach, Kolacja beduińska, Aquapark, Delfinarium, Pływanie z delfinami, Łódź podwodna, Łódź ze szklanym dnem, Lot spadochronem, Kitesurfing i inne sporty wodne.

NA LOTNISKU PO PRZYLOCIE

Po przylocie  do Sharm el Sheikh lub Taby,  zanim odbierzemy  walizki należy   wypełnić   KARTĘ  WJAZDOWĄ  DO  EGIPTU   według zamieszczonego  wzoru.  Zanim   podejdziemy   do  odprawy paszportowej  możemy   zdecydować,  czy  potrzenaa   nam  PŁATNA   WIZA   EGIPSKA    ZA  25$ (można zakupić na lotnisku w bankowym),   czy   wystarczy   nam  BEZPŁATNA WIZA SINAI ONLY, jeśli nie wybieramy się do KAIRU czy LUKSORU to nic na lotnisku nie płacimy, nie  kupujemy   naklejki za 25 USD,  tylko  udajemy  się  z wypełnioną     kartą wjazdową    do    odprawy    paszportowej i przechodzimy do hali odbioru walizek. W czasie czekania na walizki można sobie zakupić egipską kartę Vodafone, Etisalat lub Orange do korzystania z internetu

Jeśli kupujemy płatną wizę egipską, żeby pojechać do Kairu lub Luksoru – naklejkę wizową należy wkleić do paszportu i pokazać stronę ze znaczkiem przy odprawie paszportowej. Wiza jest ważna dopiero wówczas,  gdy urzędnik przybije na niej pieczątkę wjazdową do Egiptu. Sam znaczek wizy bez pieczątki jest nieważny.

 

 

Related posts

Leave a Comment