Co zabrać?

Co zabrać na wakacje w Egipcie?

Wizyta w Egipcie nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań.

Latem należy zadbać o przewiewne ubrania z naturalnych tkanin, najlepiej bawełniane, a dla ochrony przed słońcem warto pamiętać o kremach z filtrem UV, okularach przeciwsłonecznych i nakryciach głowy.

Podczas wakacji w okresie zimowym, pamiętać trzeba o nieco cieplejszych ubraniach, które przydatne będą podczas wieczornych spacerów.

Zemsta Faraona

Niezbędne mogą okazać się również tabletki na kłopoty z żołądkiem („Zemsta Faraona”- więcej w dziale WODA i ZEMSTA FARAONA), te jednak są również ogólnie dostępne na miejscu.

Na plaży

Plaże w Sharm el Sheikh są w większości żwirowo-kamieniste, a w płytkich wodach na rafach lepiej poruszać się w specjalnym obuwiu. Dlaczego, nie tylko łatwo skaleczyć się o skamieniałe rafy koralowe, ale można też natrafić na jeżowce – ich igły bardzo łatwo wbijają się w skórę i bardzo trudno je usunąć!

Maski i płetwy do snorkelingu

Maski i płetwy do snorkelingu można kupić w Polsce, albo na miejscu we wszystkich możliwych sklepikach i bazarkach znajdziecie pełny wybór kolorów, rodzajów i rozmiarów. W hotelach, gdzie są centra nurkowe – można sobie maski i płetwy po prostu wypożyczyć, aby ne zabierały nam miejsca w bagażu.

Leave a Comment