Bezpieczeństwo w Egipcie

Czytelnia
Turyści w Egipcie są bezpieczni. Wszystkie wyjazdy poza kurorty turystyczne odbywają się bez zakłóceń. Ruch turystyczny z miesiąca na miesiąc rośnie.
Czytaj więcej


Nowy Kanał Sueski

Artykuły
6 sierpnia 2015 roku to dla Egiptu wielki i symboliczny dzień. Po zaledwie 11 miesiącach prac otwarto nowy Kanał Sueski
Czytaj więcej


Nowy Kair

Artykuły
Nowy Kair to metropolia, która ma powstać na wschód od istniejącego miasta. Rząd Egiptu zapowiedział inwestycję przekraczającą 75 mld USD
Czytaj więcej


LotNisko? LotWysoko!

Artykuły
Lotnisko w Sharm el Sheikh (SSH), choć małe nie jest, to potencjał rozwoju ma ogromny! Obsługuje rocznie niemal tyle samo pasażerów co warszawskie Okęcie (WAW). Dlatego w ostatnich dniach 2014 roku Islamic Development Bank (IDB) potwierdził finansowanie rozbudowy lotniska w Sharm el Sheikh
Czytaj więcej


Muzeum Starożytności powstaje w Sharm

Artykuły
Muzeum Starożytności w Sharm el Sheikh ma zostać otwarte w połowie 2015 roku. Znajdą się w nim między innymi eksponaty, które wystawiane są teraz w Narodowym Muzeum w Kairze oraz mnóstwo takich, które dotychczas schowane były w magazynach i skarbcach muzealnych i dotychczas nie pokazywane. Jak zapowiada egipskie Ministerstwo Starożytności - w Sharm el Sheikh będzie można zobaczyć ponad 7 000 starożytnych eksponatów.
Czytaj więcej


Ras Mohammed Park Narodowy

Czytelnia
Jednym z najpiękniejszych miejsc w okolicy Sharm el Sheikh jest teren Parku Narodowego Ras Mohammed. Powierzchnia parku zajmuje 480 km². Park został ustanowiony w 1983 roku, aby chronić morski krajobraz, rafy koralowe i ekosystem przed niszczeniem.
Czytaj więcej


Grudniowe last minute

Artykuły
Grudniowe oferty hoteli Sharm el Sheikh last minute pod lupą
Czytaj więcej


Turystów przybyło 20%

Artykuły
Egipscy eksperci od turystyki informują, że w drugiej połowie 2014 roku turystów w Egipcie jest o 20% więcej niż w roku 2013. Sytuacja polityczna w Egipcie uspokoiła się, a kraje europejskie odwołały już alerty odradzające podróżowanie do Kraju Faraonów.
Czytaj więcej


Ramadan Egipt 2014

Artykuły
Co to jest Ramadan Jest to dziewiąty miesiąc kalendarza islamskiego, dla muzułmanów miesiąc święty. Ramadan to 30-dniowy czas postu, który ma skłaniać do modlitwy, oczyszczenia duszy i ciała, bliższego kontaktu z wiarą,
Czytaj więcej


Egipt – wybory 2014

Artykuły
Po wielu zawirowaniach politycznych, Egipt już niebawem czekają kolejne wybory prezydenckie, które odbędą się w dniach 26-27 maja 2014 roku. W razie potrzeby, druga tura zaplanowana jest na 16 i 17 czerwca 2014 roku.
Czytaj więcej


Drogi weekend majowy w Sharm el Sheikh

Czytelnia
Poszukując ofert na długi weekend majowy w Sharm el Sheikh trzeba przyznać, że polskie biura podróży uwielbiają "skroić" Polaka za to, że ma w końcu czas z wakacji skorzystać.
Czytaj więcej


Egipt czeka na milion Polaków

Artykuły
Na warszawskich targach turystycznych TT Warsaw, które odbyły się pod koniec listopada, egipscy przedstawiciele zapewniali, że ich kraj jest już na nowo przygotowany do goszczenia turystów z całego świata oraz zapowiedzieli wiele nowości w ofercie turystycznej Kraju Faraonów.
Czytaj więcej


Faraonowie Egiptu

Czytelnia
Kiedy 4,5 tysiąca lat temu w Europie panowała jeszcze epoka neolitu - wzdłuż brzegów Nilu istniała już potężna cywilizacja. Cywilizacjom Greków i Rzymian daleko jeszcze było do rozkwitu, kiedy na piaskach pustyni w północnej Afryce stały już monumentalne pomniki historii - Piramidy.
Czytaj więcej


Egipt czeka na turystów

Artykuły
14 listopada 2013 w Egipcie przestaje obowiązywać stan wyjątkowy. Nie dotyczył on miejscowości turystycznych, ale głównych aglomeracji miejskich i terenów, gdzie od sierpnia 2013 dochodziło do zamieszek, starć z policją i wojskiem czy demonstracji.
Czytaj więcej


Pogoda w Sharm el Sheikh sprawdź

Artykuły
Pogoda Egipt Sharm el Sheikh. Zimą w Egipcie jest ciepło i słonecznie. Na plażach można się opalać i korzystać z kąpieli w Morzu Czerwonym.
Czytaj więcej


Egipt nie ma alternatywy

Artykuły
- Egipt nie ma alternatywy- podkreśla Samir Hamouda, prezes biura Sun& Fun- jest blisko, jest tam ciepło i morze, nie tylko baseny jak na Kanarach.
Czytaj więcej


Kanał Sueski

Artykuły
Choć Morze Czerwone ma dla Egiptu ogromne znaczenie logistyczne, to jest droga wodna, która ma dla kraju faraonów o wiele większe znaczenie- Kanał Sueski łączący właśnie Morze Czerwone z Morzem Śródziemnym.
Czytaj więcej


Współczesna Jerozolima

Artykuły
Stare Miasto w Jerozolimie to zaledwie 1 km2 powierzchni skrzętnie schowanej za wysokimi murami. Ale współczesna Jerozolima to nowoczesna metropolia zajmująca powierzchnię 123 km2, zamieszkana przez blisko milion mieszkańców.
Czytaj więcej


Najpopularniejsze hotele

Artykuły
Brytyjczykom, Włochom i Rosjanom się podobają... doświadczeni przez FWP Polacy miewają wobec nich mieszane odczucia. Przedstawiamy listę najpopularniejszych egipskich hoteli, przygotowaną na podstawie wyników...
Czytaj więcej


Piramidy… w mieście

Artykuły
Spoglądając na znakomitą większość fotografii ukazujących piramidy w Gizie, odnieść można, jakże mylne wrażenie, że znajdują się one na pustynnym odludziu. Nic bardziej mylnego!
Czytaj więcej


Wiza egipska

Artykuły
Wiza egipska nie jest obowiązkowa dla turystów wybierających się do Sharm el Sheikh, Taby i Dahabu. Obowiązkowo wykupić trzeba wizę na wakacjach w takich kurortach jak Hurghada, El Gouna i Marsa Alam.
Czytaj więcej


Inwestuj w słońce. Teraz!

Artykuły
O dojrzałości rynku nieruchomości najlepiej świadczy stabilność cen w czasie kryzysu. Tę właśnie dojrzałość i stabilność udowodnił rynek nieruchomości w Egipcie w 2011 roku!
Czytaj więcej


Pamiątki z Egiptu

Artykuły
Wśród podróżujących turystów z Polski panuje moda na przywożenie najrozmaitszych pamiątek z odwiedzanych miejsc. Podczas tygodniowych wakacji kupujemy prezenty dla naszych rodzin, przyjaciół, koleżanek i kolegów z pracy.
Czytaj więcej


Egipt na targach w Polsce

Artykuły
W dniach 16 i 17 lutego 2012 roku na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich odbyły się targi mieszkaniowe. Dzięki uprzejmości jednego z poznańskich deweloperów, firmie ASMA (Bamberski Dwór, Dębowy Skwer) na targach nie zabrakło również akcentu egipskiego.
Czytaj więcej


Zrozumieć Egipcjan

Artykuły
Egipt i Polskę więcej łączy niż dzieli. Nie dzieli historia, a już na pewno nie Sienkiewicz i opisywana przez niego budowa Kanału Sueskiego. Łączy oba kraje współpraca z byłym ZSRR, stąd jeżdżące do dziś po ulicach Kairu polskie fiaty czy polonezy oraz zabudowa w duchu socrealistycznym przy kairskim placu Tahrir.
Czytaj więcej


Stan wyjątkowy 3 prowincjach

Czytelnia
W trzech prowincjach egipskich prezydent Egiptu Mohammed Moursi wprowadził 28 stycznia stan wyjątkowy. Port Said, Ismailia i Suez, to miasta, które w ostatnich dniach stały się centrum gwałtownych zamieszek.
Czytaj więcej


Dziękujemy za głosowanie!

Czytelnia
Zagłosuj na nas, na Egipt i pomóż dzieciom! Wyślij dziś sms o treści B00180 ("B zero zero jeden osiem zero") na numer 7122. Dochód z SMS zostanie przekazany na integracyjno - rehabilitacyjne obozy dla dzieci z ubogich rodzin i dzieci niepełnosprawnych. Koszt SMS - 1,23zł brutto
Czytaj więcej


2 lata po rewolucji w Egipcie

Artykuły
Mijają dwa lata od wybuchu Rewolucji w Egipcie. Czy coś się zmieniło od tamtego czasu? Osiemnaście dni nieprzerwanych protestów, które ogarnęły cały kraj, od Aleksandrii po Abu Simbel, od oazy Siwa po Półwysep Synaj, zmieniły władzę polityczną i obaliły reżim Mubaraka.
Czytaj więcej


Nieruchomości- nowe prawo

Artykuły
Rok 2012 przyniósł wiele zmian w regulacjach prawnych dotyczących rynku nieruchomości na Półwyspie Synaj. Zmiany te dotyczą nie tylko inwestorów zagranicznych, ale również samych Egipcjan.
Czytaj więcej


Moms Cafe – polskie mamy w Sharm el Sheikh

Czytelnia
Mieć dziecko w trzecim świecie - wiele osób uderzało się w głowę. Jak Ty sobie tam poradzisz? To jest kraj twojego męża - on cię zamknie w domu.
Czytaj więcej


Góra Mojżesza – zima 2012

Czytelnia
Zimowe temperatury w nadmorskich kurortach to zwykle około 20-25 stopni, ale niecałe 100 kilometrów na północ od wybrzeża Morza Czerwonego znajduje się pasmo wysokich gór, gdzie raz na kilka lat pojawia się zima.
Czytaj więcej


Sharm el Sheikh video

Artykuły
Kto wybiera się na wakacje do naszego słonecznego miasta? Oto nasz kawałek raju nad Morzem Czerwonym na filmie video
Czytaj więcej


Kurorty Synaju

Artykuły
Mniej znane kurorty Egiptu na półwyspie Synaj Artykuł o Dahab, Tabie i innych zakątkach Półwyspu Synaj, które stały się perełkami na turystycznych mapach.
Czytaj więcej


Egipt 2012 dla Egipcjan

Artykuły
Rok 2012 w kraju faraona był niewątpliwie rokiem trudnym, wypełnionym oczekiwaniami, z którymi Egipcjanie wchodzą w rok 2013.
Czytaj więcej


Twój blog o Egipcie

Czytelnia
Podziel się na naszym blogu swoją opinią i wiedzą na temat Egiptu. Pozwól innym dowiedzieć się więcej o Sharm el Sheikh i innych miastach kraju Faraonów.
Czytaj więcej


Betlejem

Czytelnia
Zwiedzanie Betlejem jest jak odkrywanie kolejnych kart starej księgi. Tym razem w naszym spacerze po Betlejem chcemy pójść śladami historii Bożego Narodzenia, dzięki której Betlejem zaistniało na mapie świata.
Czytaj więcej


Nowa konstytucja w Egipcie

Artykuły
Projekt nowej konstytucji Egiptu oceniają Egipcjanie w ramach referendum
Czytaj więcej


Nieruchomości w Egipcie 2012

Artykuły
Apar­ta­ment za 100 tys. zł, który sam się spła­ca i to w 5 lat? To moż­li­we. Wy­star­czy kupić miesz­ka­nie w egip­skim ku­ror­cie, a pie­nią­dze będą re­gu­lar­nie prze­le­wa­ne na nasze konto. Artykuł z udziałem naszych doradców w onet.pl
Czytaj więcej


Magia Egiptu

Czytelnia
Magia egiptu, amulety i talizmany faraonów, skarabeusze, oko horusa to słynne znaki, które miały zapewnić starożytnym szczęście i dobrobyt.
Czytaj więcej


Gwarancja wynajmu- czy warto?

Artykuły
Wśród Klientów nabywających nieruchomości w Egipcie dużym zainteresowaniem cieszy się tak zwana gwarancja najmu (z ang. Guaranteed Rental Scheme). Czym jest i jakie są plusy, a jakie minusy takiego rozwiązania?
Czytaj więcej


3 grudnia 2012 nad piramidami

Artykuły
Nie tylko astronomowie poszukują związku piramid z układem gwiazd. 3 grudnia 2012 na 2737 lat planety Merkury, Wenus i Saturn objawiły się w jednej linii, idealnie nad piramidami w Gizie.
Czytaj więcej


Emerytura pod palmami? TAK!

Artykuły
Prawie jak w reklamie, tyle że emeryci pod palmy wybiorą się nie ze względu na bardzo zasobne portfele dzięki OFE, ale dlatego… że na godne życie w Polsce nie będzie ich po prostu stać!
Czytaj więcej


Dlaczego warto inwestować w Egipcie?

Artykuły
Amerykańska Izba Handlowa w Egipcie (zał. 1982r.) w drugiej połowie września 2012 roku organizuje największą w swej historii delegację przedstawicieli 50 amerykańskich firm do Kairu.
Czytaj więcej


Zagadka Sfinksa

Czytelnia
Wielką zagadką Piramid jest obecność Sfinksa wielkiego posągu człowieka lwa
Czytaj więcej


Wakacje z Egipcjaninem

Artykuły
Życie w Egipcie wymaga akceptacji tutejszych zwyczajów, umiejętności odnalezienia się w innej kulturze.
Czytaj więcej


„Orginalny” oryginał

Artykuły
Nie należy mieć najmniejszych złudzeń, co do tego, czy zakupiony na lokalnym bazarze za 20 USD zegarek z logo firmy Rolex, ma cokolwiek wspólnego ze Szwajcarią...
Czytaj więcej


Ubezpieczenie w Egipcie

Czytelnia
Biuro podróży ma obowiązek, sprzedając wycieczkę, zapewnić klientowi ubezpieczenie- na każdą okoliczność! Na co zwrócić uwagę, czym się nie przejmować?
Czytaj więcej


Własny apartament- dlaczego warto?

Artykuły
Rynek nieruchomości w Sharm el Sheikh od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie i wchodzi właśnie w kolejną fazę boomu inwestycyjnego- niektórzy inwestorzy w ciągu ostatnich lat zarobili już nawet 100% pierwotnej wartości nieruchomości.
Czytaj więcej


Współczesny faraon skazany

Artykuły
2 czerwca 2012 roku prezydent Egiptu Hosni Mubarak skazany został na karę dożywotniego więzienia za współudział w zabójstwie demonstrantów. Prokurator domagał się dla byłego prezydenta kary śmierci.
Czytaj więcej


14 milionów- kumulacja?

Artykuły
Dubaj: Egipski Minister Turystyki, Mounir Abdel Nour, w bieżącym tygodniu wydał oświadczenie potwierdzające odrodzenie się ruchu turystycznego do Kraju Faraonów.
Czytaj więcej
© 2011 E-SHARM.PL Agencja Rozwoju Turystyki