Internet | Przewodnik Egipt Sharm el Sheikh E-SHARM.PL

Internet

 Dostęp do internetu w Sharm el Sheikh można znaleźć wszędzie, różne są jednak opłaty za korzystanie z usług.

W hotelach oferowane są stanowiska lub kafejki internetowe. Jednak hotele naliczają dość wysokie opłaty za korzystanie  –  od 8 USD za godzinę w kafejce lub od 5 USD za określony czasowo dostęp do wi-fi.

W licznych kafejkach internetowych na terenie całego miasta za dostęp do Internetu płaci się od 1 USD za godzinę – zależnie od lokalizacji.

Karta do internetu (bez modemu) kosztuje 10 EGP, do tego można dokupić pakiet transferu.

Na dłuższy pobyt rozwiązaniem jest też zakup lokalnej karty telefonicznej z pakietem internetowym w abonamencie. Koszt w pakiecie dziennym to ok. 5 EGP za 50 MB transferu lub w pakiecie miesięcznym 90 EGP za 1 GB transferu.

Dla osób oczekujących nielimitowanego transferu poleca się zakup przenośnego modemu  internetowego – koszt 250 EGP, a miesięczna opłata wynosi od 75 EGP. Dostawcami modemów są sieci telefonii komórkowej Vodafone, Mobinil lub Etisalat.

Wiele restauracji i klubów oferuje też płatny lub bezpłatny dostęp do sieci wi fi. W zamian drobne zamówienie typu:  kawa i ciastko, można skorzystać z bezpłatnego internetu.  Miejsca przetestowane przez nas to:

Makani Cafe – przy hotelu Aquablue

Champions Pub – przy hotelu Aquablue

Stella Bar – centrum Il Mercato

Camel Bar – Naama Bay

Makani Cafe – Naama Bay

Fridays – Nabq

 

 

© 2011 E-SHARM.PL Agencja Rozwoju Turystyki
Przeczytaj inne:
Ważne dla Turystów

[tab name='Woda i Zemsta Faraona'] Woda w kranach w Sharm el Sheikh nie nadaje się do picia. Jest to odsalana...

Zamknij