Karty Telefoniczne

Polskie sieci komórkowe w roamingu na terenie Egiptu naliczają wysokie opłaty. Połączenie z polskiego numeru kosztuje od 10 PLN za minutę.

Najprostszą metodą jest zakupienie na miejscu zwykłej karty prepaid dowolnego operatora sieci egipskiej. Karta ma charakter startera, jeśli tylko mamy odblokowany simlock – możemy jej używać we własnym telefonie. Starter kosztuje 5-10 USD. Startery można zakupić w sklepach Vodafone, Mobinil lub Etisalat, których jest bardzo dużo na terenie Sharm el Sheikh. Połączenie do Europy kosztuje średnio 5 EGP, a po godzinach szczytu –  4 EGP. Wysłanie sms do Polski kosztuje około 1 EGP. Kupując kartę należy oczywiście dokupić doładowanie – jest to możliwe prawie w każdym sklepie, nawet spożywczym. Nominały doładowań zaczynają się od 10 EGP. Rozmowy na terenie Egiptu wynoszą 0,2 do 0,6 EGP za minutę.

Przy okazji warto wiedzieć, że od stycznia 2012 numery telefonów w Egipcie mają dodaną dodatkową cyfrę, a więc w katalogach czy na stronach internetowych mogą być podane w starej wersji. Zamieszczamy szczegółową tabelkę zmian:

Zdjęcie blokady simlock z naszego telefonu kosztuje w Egipcie ok. 10 USD i można tego dokonać w większości sklepów z telefonami komórkowymi.

 

Leave a Comment