Sklepy

Opowieści o targowaniu się za ceny artykułów powoli przechodzą do lamusa na terenie Sharm el Sheikh. Targowanie obowiązuje w sklepach, zwłaszcza tych z pamiątkami, w których nie ma wystawionych cen. Za to o realnych cenach artykułów spożywczych czy kosmetycznych można się przekonać w lokalnych supermarketach.  Wiele lokalnych artykułów ma ceny niższe niż w Polsce, np. puszka tuńczyka kosztuje ok. 6 EGP czyli niecałe 3 PLN.   Wszystko wygląda tak samo jak u nas, jedynie niektóre artykuły lokalne mogą mieć opisy tylko w języku arabskim.

Najstarsza sieć supermarketów w Sharm el Sheikh nazywa się „247” – czynne rzeczywiście prawie 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Sklepy znajdują się w dzielnicy Hadaba w pobliżu hotelu Aquablue oraz w pobliżu hotelu La Perla, w Naama Bay na promenadzie, a w dzielnicy Nabq w pobliżu hotelu Tropicana Grand Azure. Płatność w EGP lub walutach obcych.

Największe supermarkety z egipskiej sieci „Metro” oferują dodatkowo bezpłatną dostawę zamówionych artykułów. Ich adresy to  Old Market przy głównej ulicy Peace Road ( zamawianie dostawy + 20 69 366 11 93) oraz Nabq nieopodal centrum La Strada ( zamawianie dostawy + 20 69 371 05 97). Płatność w EGP lub walutach obcych.

Carrefour Express znajduje się przy głównym wejściu do Naama Bay i jest największym supermarketem w Sharm el Sheikh. Płatność tylko w EGP.

 

Leave a Comment