Sharm el Sheikh kluby, kafejki, restauracje, dyskoteki Przewodnik E-SHARM.PL | Przewodnik Egipt Sharm el Sheikh E-SHARM.PL

Miejsca warte odwiedzenia

Jeden dzień z kalendarza to w Sharm el Sheikh dwa dni!

Od wschodu do zachodu słońca turyści korzystają ze słońca i uroków morza. Tymczasem po zachodzie słońca nie zapadają egipskie ciemności. Miasto rozbłyska milionami świateł, otwierają się setki kawiarenek, klubów i shisha-barów. Do późnych godzin nocnych trwają wspólne spotkania, zabawa czy pokazy orientalne. Sharm el Sheikh nigdy nie śpi, a po wschodzie słońca też można spotkać rozbawionych turystów powracających z nocnej zabawy.   Przedstawiamy tu kilka z wielu miejsc wartych odwiedzenia po całodziennym plażowaniu.

 

Zwiedzanie najciekawszych miejsc zaczynamy od południowej dzielnicy Hadaba.

FARSHA CAFE ( Hadaba przy hotelu Faraana) i SADIKI CAFE (Hadaba przy hotelu Faraana) to dwie plenerowe kafejki położone na klifie Ras Um Seed. Doskonałe zarówno na popołudniowy sok ze świeżych owoców, jak i wieczorne spotkanie z widokiem na morze.Wstęp darmowy, ceny umiarkowane.

Niedaleko znajduje się również FANAR BEACH ( Hadaba przy hotelu Fanara Residence). Jest to doskonale urządzona plaża z restauracją w stylu włoskim, wieczorami świetne miejsce na kolację z widokiem na morze, a w środy gwarantowana dobra impreza. Wstęp na plażę kosztuje 60 EGP, a na dyskotekę 20 EUR.

Orientalne klimaty i pokazy egzotycznego tańca to specjalność  centrum ALF LEILA WA LEILA ( Hadaba).  Kolorowe wieżyczki, sklepiki i mini muzeum otwierają się po zachodzie słońca, a pokazy zaczynają się o godz. 22:30. Bilet na pokazy kosztuje 25 EGP.

W tej samej okolicy znajduje się centrum Il Mercato,  gdzie oprócz sklepów, bazarów i kafejek znajduje się STELLA BAR. Warto przespacerować się przez cały teren, a następnie zasiąść przy egipskiej Stelli w wygodnych sofach ustawionych na spacerowych alejkach.

Spacerującym w dzielnicy Naama Bay polecamy udanie się w kierunku nadmorskiej promenady, gdzie znajdują się liczne restauracje i kluby umieszczone bezpośrednio przy plaży. Jednym z miejsc, gdzie można zdjąć buty, zanurzyć stopy w morzu i rozkoszować się wieczorem i muzyką na wygodnych sofach jest  VIVA BEACH ( Naama Bay przy promenadzie).  Spacerując przy morzu można też zajrzeć do GHAZALA BEACH ( Naama Bay przy promenadzie), usiąść przy barze i chrupiąc orzeszki pistacjowe cieszyć się wieczorem i dobrą muzyką na żywo. Latem odbywa się tam też party w pianie.

W Naama Bay są jeszcze dwa legendarne miejsca, które od lat mają swoja markę CAMEL BAR ( Naama Bay ) i TAVERN ( Naama Bay). Camel Bar był między innymi miejscem spotkań pierwszych nurków przybywających do Sharm el Sheikh, kiedyś jeszcze jako zwykły szałas n a plaży w zatoce ( więcej o tym przeczytać można w dziale Historia Sharm el Sheikh) . Dobry barman, dobra muzyka i pełen bar ściągają nie tylko turystów, ale też mieszkańców Sharm el Sheikh. Jest europejsko, gwarnie, a równocześnie kameralnie.  Wieczory karaoke uświetniają zabawę.

W północnej części Sharm el Sheikh znajduje się dzielnica Sharks Bay, a w niej otwarty w 2009 roku nowoczesny kompleks handlowo-rozrywkowy Soho Square. Wśród ciekawych miejsc wartych odwiedzenia należy wymienić chłodzące wnętrza ICE BARU ( Soho Square), gdzie przez cały rok niezależnie od temperatury na zewnątrz można znaleźć się w lodowej sali. Na terenie Soho Square znajduje się też THE LOUNGE BAR ( Soho Square), gdzie w eleganckich wnętrzach można posłuchać na żywo pianisty. Poza tym do wyboru restauracje: chińska, indyjska, z owocami morza oraz oczywiście kuchnia egipska w najbardziej eleganckim wydaniu.

Spędzając wakacje w dzielnicy Nabq – czyli w północnej części Naama Bay – do dyspozycji macie dwa centra rozrywkowo handlowe:  La Strada przy hotelu Oriental Resort oraz Al Khan w pobliżu hotelu Laguna Vista. Z najbardziej popularnych miejsc można wymienić BUS STOP (Nabq w centrum La Strada). W pobliskim centrum Al Khan znajdziecie światowe marki takie jak: Fridays, Starbucks i oczywiście Mc Donalds.

 

© 2011 E-SHARM.PL Agencja Rozwoju Turystyki
Przeczytaj inne:
Opieka medyczna

Przyjeżdżając do Sharm el Sheikh nie trzeba mieć najmniejszych obaw jeśli chodzi o poziom świadczonych usług medycznych, ponieważ te, stoją...

Zamknij