Wakacje z Egipcjaninem

Życie w Egipcie wymaga akceptacji tutejszych zwyczajów, umiejętności odnalezienia się w innej kulturze. Choć w czasie wakacyjnych wypadów nie zauważamy tak bardzo wpływu tradycji muzułmańskiej na zwyczaje tu panujące, to jednak decydując się na bliższe poznanie stylu życia Egipcjan zobaczymy wiele odmiennych od naszych tradycji i zachowań.

Właściciele apartamentów, a także prawo egipskie nie pozwala na zamieszkanie wyznawcy Islamu z kobietą bez dokumentów zawarcia małżeństwa. Stąd w miejscowościach turystycznych bardzo popularne jest zawieranie tzw. małżeństw tymczasowych na podstawie dokumentu „orfi”. Samo słowo „orfi” oznacza tyle co „nieoficjalny dokument”, czyli taki, który nie został zarejestrowany w administracji publicznej, przy którym wymaga się jedynie, aby mężczyzna i kobieta nazwali się mężem i żoną w obecności 2 świadków. Zwykle napisany jest po arabsku, z tłumaczeniem na język angielski.

W praktyce w dowolnej kancelarii prawnej można otrzymać druk. Koszt usługi to około 100 EGP – zależnie od kancelarii.  W dokumentach należy podać dane osobowe stron oraz poprosić 2 osoby o poświadczenie podpisem.

Druk taki nie musi być nigdzie rejestrowany, ale przyda się przede wszystkim Egipcjaninowi, który może zostać skontrolowany czy mieszka legalnie ze swoim gościem z Europy. Dokument jest ważny tylko na terenie Egiptu. Legalizacja takiego dokumentu na terenie Egiptu trwa około 3 miesięcy, po takich procedurach staje się on rzeczywistym kontraktem małżeńskim, a oficjalna małżonka może otrzymać wizę rezydencką na Egipt.

_____________________________________________________________________________________________

Ofertę apartamentów wakacyjnych w Sharm el Sheikh znajdziesz tutaj: NIERUCHOMOŚCI SHARM EL SHEIKH

(źródło: E-SHARM.PL)

Related posts

Leave a Comment