14 milionów- kumulacja?

Dubaj: Egipski Minister Turystyki, Mounir Abdel Nour, w bieżącym tygodniu wydał oświadczenie potwierdzające odrodzenie się ruchu turystycznego do Kraju Faraonów.

Podczas konferencji prasowej w Dubaju, potwierdził, iż Egipt w 2012 roku spodziewa się ponad 14 milionów turystów, pragnących odkryć przepiękny podwodny świat Morza Czerwonego, poznać tajemnice świata antycznego, czy po prostu skorzystać z kąpieli słonecznych wylegując się na piaszczystych plażach luksusowych nadmorskich kurortów.

W ubiegłym roku odnotowano spadek liczby turystów o około 30 procent, będący efektem rewolucji, która odbiła się szerokim echem na całym świecie. W obecnym sezonie jednak, wyraźnie widać, że turyści chcą do Egiptu przyjeżdżać, tendencja ta dotyczy również naszych rodaków, poprzednio pisaliśmy o tym tutaj.

Warto zauważyć, iż turystyka jest jedną z głównych gałęzi egipskiej gospodarki, a co za tym idzie, dbałość o komfort i bezpieczeństwo turystów dla lokalnych władz pozostaje jednym z głównych priorytetów. A zatem, przy założeniu utrzymania się obecnych trendów, liczba 14 milionów odwiedzających, nie jest dla turystów nie do przebicia w latach kolejnych.

(źródło: E-SHARM.PL)

Related posts

Leave a Comment