Egipt czeka na turystów

14 listopada 2013 w Egipcie przestaje obowiązywać stan wyjątkowy. Nie dotyczył on miejscowości turystycznych, ale głównych aglomeracji miejskich i terenów, gdzie od sierpnia 2013 dochodziło do zamieszek, starć z policją i wojskiem czy demonstracji. Egipski Minister Turystyki Hesham Zaazou gościł właśnie w Londynie na jednych z największych targów turystycznych na świecie World Travel Market. Zapowiedział zakończenie stanu wyjątkowego w Egipcie oraz odwołanie godzin policyjnych wprowadzonych w niektórych rejonach Egiptu w sierpniu tego roku.

Egipt jest gotowy na ponowne przyjęcie turystów. Egipski minister podkreślił, że już 18 państw odwołało swoje zalecenia dotyczące niebezpieczeństw związanych z podróżowaniem na wakacje do Egiptu. Kraj Faraonów we wrześniu odwiedziło 90% turystów mniej niż w zeszłym roku w tym czasie. Pomimo medialnych doniesień o zamieszkach i starciach na ulicach wielu egipskich miast – nikomu z zagranicznych turystów nic się nie stało. Egipcjanie doskonale bowiem rozumieją, że przyszłość ich kraju zależy w znacznym stopniu od turystyki.

Egipski Minister Turystyki Hesham Zaazou od kilku tygodni odwiedza najważniejsze kraje partnerskie starając się przekazać rzetelną informację o sytuacji w Egipcie oraz odzyskać dla kraju ruch turystyczny. Pierwsze przedsięwzięcie projekt Egypt Now!, które zapowiedział po wydarzeniach sierpniowych – uruchomienie w internecie kamer z podglądem na kurorty turystyczne zaczyna już funkcjonować w kilku miejscach w najpopularniejszych kurortach Sharm el Sheikh i Hurghada. Kamer ma być dużo więcej, aby każda osoba zainteresowana wyjazdem do wybranego kurortu mogła na pytanie: czy jest bezpiecznie w Egipcie? odpowiedzieć sobie widząc jak wygląda na żywo wybrane miasto.

Źródło E-SHARM.PL Agencja Rozwoju Turystyki Aneta Ankiewicz

Related posts

Leave a Comment