Piramidy i ich tajemnice
Sławnych ze starożytności było siedem budowli, które każdy chciał zobaczyć ze względu na ich ponadczasowe piękno- ogrody Semiramidy w Babilonie, posąg Zeusa w Olimpii, świątynia Artemidy w Efezie, Mauzoleum w Halikarnasie, Kolos z Rodos, latarnia morska na wyspie Faros oraz jedyny zachowany do naszych czasów cud świata – Wielka Piramida. Wszystko co wiemy na pewno, mieści się w kilku słowach: wiemy na pewno tylko to, że Wielka Piramida stoi w Egipcie. Bo, co do czasu budowy, sposobu budowy, przeznaczenia piramidy, jej pierwotnego wyglądu – nie wiemy nic! Mamy tylko całą masę teorii i hipotez.
Przykłady? Według pewnej teorii, w wymiarach piramidy zawarto kilkanaście zaawansowanych wzorów matematycznych oraz zapisano wymiary naszej planety, i tak:
- Piramida stoi prawie na osi Północ-Południe, kiedyś stała dokładnie na tej osi, odchylenie powstało wskutek dryfu kontynentów.
- Południk biegnący przez piramidę jest najdłuższym biegnącym przez ląd. Dzieli on jednocześnie morza i kontynenty na dwie równe części.
- Kąty piramidy dzielą Deltę Nilu na dwie równe części.
- Leży ona w centrum masy lądu stałego Ziemi.
- Południk przechodzący przez środek piramidy tworzy z równoleżnikiem przechodzącym przez piramidę Mykerinosa i z linią prostą łączącą te dwa punkty trójkąt pitagorejski.
- Stosunek długości i objętości piramidy odpowiada stosunkowi promienia do powierzchni koła.
- Wysokość piramidy podniesiona do dziesiątej potęgi jest równa średniej odległości Ziemi od Słońca.
- Piramida jest zegarem słonecznym, pokazującym pory i długość roku.
- Odległość do bieguna Południowego jest równa odległości do środka Ziemi i odległości od bieguna do środka Ziemi.
- Obwód podstawy podzielony przez podwójną wysokość daje liczbę Pi=3,1416.
- Piramida od końca lutego do połowy października nie rzuca w południe żadnego cienia.
- Masa sarkofagu podniesiona do piętnastej potęgi jest równa masie Ziemi.
- Długość boku podstawy wynosi 365,342 łokci egipskich i jest równa liczbie dni roku słonecznego w tropikach.
- Wielką zagadką związaną ze Sfinksem jest fakt, że posiada on ślady erozji… od wody!
Wielka Piramida to nie jedyna atrakcja i zagadka Gizy – jej nieodłącznym towarzyszem jest Sfinks, który budzi zachwyt każdego, kto go ujrzy. Zapatrzony w piaski pustyni, strzeże ponoć tajemnicy, tylko jakiej?
W 1976 roku sonda Viking wykonała serię zdjęć powierzchni Marsa. Na jednym z nich zauważono regularne ukształtowanie terenu, łudząco przypominające ludzką twarz! Zaraz jednak uznano to za złudzenie optyczne. „To wszystko sprawia nisko usytuowane nad horyzontem Słońce – twierdził jeden z uczonych – Jego promienie wygładzają nierówności ostro zarysowując kontury. Promienie, biegnąc prawie równolegle do powierzchni planety, zarysowały oblicze „Sfinksa” kładąc na skałach głębokie cienie, a rzekome czoło, oczy, nos, podbródek – to cienie kładące się w przypadkowo rozmieszczonych zagłębieniach i wypukłościach terenu.
W 1979 roku okazało się, że NASA jest w posiadaniu dwóch zdjęć zrobionych w dwóch różnych kątach oświetlenia. Wkrótce na tychże zdjęciach dostrzeżono kilka następnych regularnych tworów, bardzo podobnych do piramid! Grupa ludzi związanych w tzw. Mars Mission przeprowadziła wszelkie możliwe analizy tych zdjęć – co zaowocowało odkryciem podobnych zależności matematyczno-geograficznych między tymi formami, jak w przypadku piramidy z Gizy. Ponadto badacze odkryli bardzo dużo podobieństw między twarzą Człowieka- Lwa z Gizy i „twarzą z Marsa”. Ostatnie badania dowodzą, że wiek Sfinksa szacować należy na nawet 10 000 lat! To nie pomyłka, być może musimy zweryfikować naszą wiedzę o piramidach i jej budowniczych, których być może nigdy nie poznamy. Jedno jest pewne, związki między Gizą i Cydonią na Marsie są tak widoczne, że ostateczne rozwiązanie wszystkich związanych z tym zagadek nastąpi z pewnie dopiero po wyprawie na Marsa, w czasie której zbadany zostanie rejon Cydonii. Jeśli sądzicie, że to wszystko nieprawda, że nie można doszukiwać się podobieństw, to dodam że słowo Kair w języku arabów celeutyckich oznacza – MARS. Doprawdy, cóż za piramidalny zbieg okoliczności…
Ofertę wycieczek do Kairu znajdziesz tutaj: taniewycieczkisharm.pl
(źródło: gabo.hi.pl, robert schoch.com)