Własny apartament- dlaczego warto?

Egipt to spełnienie marzeń o domu pod słońcem. Główne zalety inwestycji w rynek nieruchomości w Sharm el Sheikh to:

1. Niskie ceny zakupu.

Marzenie o drugim domu w egzotycznym ciepłym kraju jakim jest Egipt  można zrealizować już za 100.000 PLN. Przeciętne ceny  kształtują się, zależnie od standardu wykończenia i lokalizacji, już od 3.000 PLN za metr kwadratowy. Komfortowy apartament na terenie strzeżonego resortu, z dostępem do infrastruktury hotelowej (baseny, restauracje, plaże) można kupić już za 120.000 PLN. Warto też zwrócić uwagę, że inwestorom proponowane są specjalne warunki płatności- wpłaty mogą być rozłożone nawet na 36 miesięcy.

2. Doskonała inwestycja kapitałowa.

Rynek nieruchomości w Sharm el Sheikh od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie i wchodzi właśnie w kolejną fazę boomu inwestycyjnego- niektórzy inwestorzy w ciągu ostatnich lat zarobili już nawet 100% pierwotnej wartości nieruchomości. Co niezmiernie istotne, lokalny rynek nieruchomości odporny jest na działania spekulacyjne i niezależny od instytucji bankowych, których ofiarą padli właściciele nieruchomości w USA czy Europie. W dodatku wykazał niezmierną stabilność i dojrzałość, gdyż w wyniku zawirowań politycznych w Egipcie w 2011 roku, ceny nieruchomości utrzymały się na stałym poziomie, nie powodując strat w portfelach inwestorów.

Nie bez wpływu na wzrost wartości domów i apartamentów w Sharm el Sheikh pozostaną kolejne planowane inwestycje, zarówno prywatne jak i rządowe. Najbardziej spektakularną z nich jest most o długości 50 kilometrów łączący miasto z Arabią Saudyjską- jego budowa spowoduje otwarcie się rynku na kolejnych inwestorów, jak również wpłynie na jeszcze większą stabilizację w regionie. Druga, realizowana z nie mniejszym rozmachem, to CityStar, czyli tak naprawdę miasto w mieście, budowane przez inwestorów z Dubaju.

Dlatego właśnie w chwili obecnej jest najlepszy moment na inwestycję, by wykorzystać zbliżający się trend wzrostowy cen nieruchomości w Sharm el Sheikh.

3. Rentowność, czyli dochód z wynajmu.

Stale rosnąca liczba turystów, powoduje wzrost cen wynajmu nieruchomości na terenie kurortu, a ceny za wynajem są porównywalne z europejskimi, podczas gdy koszt zakupu nieruchomości pozostaje na dużo niższym poziomie. Zarządzanie apartamentami oferują lokalne biura nieruchomości. Wynajmując turystom 100-metrowe mieszkanie, można rocznie zarobić nawet około 30.000 PLN, co przy stale rosnącej wartości nieruchomości, pozwala na zwrot inwestycji w ciągu 5-6 lat. Co więcej, wzrastający napływ osób spoza Egiptu, np. w celach zarobkowych, utrzymuje ceny wynajmu mieszkań na wysokim poziomie, z tendencją wzrostową.

4. Koszty utrzymania.

Koszty utrzymania nieruchomości w Sharm el Sheikh nie są duże. Ceny wody i energii elektrycznej są w porównywalne z polskimi. Korzystny klimat sprzyja jednak oszczędnościom w nakładach na bieżącą eksploatację  i remonty. Niskie koszty pracy i usług owocują bardzo korzystnymi opłatami za użytkowanie całej nieruchomości i przynależnej do niej infrastruktury towarzyszącej. Ciekawostką jest fakt, iż np. benzyna kosztuje tutaj 0,80 PLN za litr.

5. Brak podatków od zakupu i sprzedaży nieruchomości.

Egipt jest krajem bardzo przyjaznym dla zagranicznych inwestorów. Prawo egipskie zachęca obcokrajowców do kupowania nieruchomości oraz osiedlania się, poprzez różnorodne udogodnienia, m. in.: brak podatku od zakupu i sprzedaży nieruchomości, zwolnienia z opłat skarbowych, brak podatków od zysków bankowych, a także specjalne strefy ekonomiczne.

6. Filozofia rozwoju.

Sharm el Sheikh to kompleksowy projekt urbanistyczny, konsekwentnie realizowany od lat 80-tych poprzedniego stulecia- to właśnie stanowi o jego wyjątkowości, a rozbudowa miasta realizowana jest według przemyślanej filozofii rozwoju. Ponieważ turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki regionu, władze Egiptu są żywo zainteresowane strategicznym rozwojem ruchu turystycznego, co objawia się dużym zaangażowaniem państwa w doskonalenie infrastruktury oraz inicjowanie i finansowanie inwestycji, a także ogromnymi wydatkami na promocję wizerunku Sharm el Sheikh jako perły Egiptu. Aktualnie port lotniczy Ophira International Airport w Sharm el Sheikh obsługuje rocznie około 10 milionów pasażerów, jest zatem porównywalny z  Portem Lotniczym im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu.

Ten rejon świata jest nadal stosunkowo mało odkryty, a kolejne powstające projekty stanowią motor napędowy, do tego, by kurorty zlokalizowane nad Morzem Czerwonym stały się silną konkurencją dla riviery hiszpańskiej czy greckiej. Przyszłość związana z tym kierunkiem geograficznym ma fantastyczne prognozy.

7. Wysoka jakość życia.

Zbudowana na pustyni oaza wypoczynku i rozrywki, tętniąca życiem przez 24 godziny na dobę, oferuje zupełnie nową jakość stylu życia, pracy i spędzania czasu wolnego, będąc tym samym unikalną alternatywą dla europejskich wybrzeży Morza Śródziemnego. Dlatego przyciąga wielu bogatych ludzi świata biznesu, jak też przywódców krajów arabskich, którzy mają tu swoje posiadłości. Prestiż tego miejsca, jak i jego znaczenie na mapie świata, dowiedzione zostały poprzez organizację właśnie tu wielu konferencji pokojowych czy forów ekonomicznych światowej rangi. Obecne są tu również międzynarodowe marki handlowe. Wysoki standard życia połączony z powrotem do natury doceniają przybysze z najdalszych zakątków kuli ziemskiej, z których wielu postanowiło się tutaj osiedlić.

8. Niepowtarzalny charakter miasta.

Morze, góry i warunki klimatyczne, w połączeniu z bogatą historią regionu tworzą niepowtarzalny styl Sharm el Sheikh. Międzynarodowa społeczność i multi- kulturowość stanowią o tym, iż kurort jest tętniącym życiem, nowoczesnym ośrodkiem miejskim. To wymarzone miejsce zarówno na wakacje, jak i do zamieszkania… i co najważniejsze: BEZ WZGLĘDU NA PORĘ ROKU.

Related posts

Leave a Comment