Luksusowy dom

Nieruchomości w Sharm el Sheikh dla obcokrajowców

Sharm el Sheikh oferuje bardzo szerokie spektrum możliwości wyboru osobom pragnącym nabyć tu mieszkanie czy dom. Najtańsze luksusowe oferty na lokalnym rynku nieruchomości to studia (kawalerki) o metrażu ok. 40 m2 w kompleksach mieszkaniowych z basenami, ogrodami, a nawet widokiem na Morze Czerwone.

Mieszkania zlokalizowane na parterze często sprzedawane są z prywatnym ogródkiem, a te znajdujące się na najwyższych kondygnacjach zwykle posiadają dostęp do użytkowego tarasu na dachu budynku, gdzie dzięki sprzyjającej aurze można urządzić sobie patio, czy miejsce na spotkania towarzyskie z widokiem na morze i góry Synaju.

Jednym z głównych założeń developerów w Sharm el Sheikh jest budowanie luksusowych osiedli  o kameralnym charakterze, gdzie każdy właściciel czy najemca lokalu może poczuć się komfortowo. Widok z okna ma zachwycać, przebywanie w mieszkaniu ma być wygodne, na balkonie nie mogą dokuczać komary, a obsługa kompleksu ma rozwiązywać  najmniejsze usterki i wyręczać nas w dbaniu o ogród i najbliższe otoczenie.

Możliwości aranżacji wnętrz są wręcz nieograniczone, czemu sprzyja bardzo korzystny klimat. Otwarta logia, klimatyzowany salon, nasłoneczniony balkon, wysublimowane ceramiki czy marmury, basen, palmy daktylowe pod sufitem… mało jest ograniczeń poza ograniczeniami wyobraźni zleceniodawcy.

Standardem wykończenia budynków mieszkaniowych w Sharm el Sheikh jest marmurowa klatka schodowa  (Półwysep Synaj słynie z bogatych złóż marmuru i granitu, stąd wszechobecne bogactwo naturalnego kamienia). Za oknem dominują przepiękne, porośnięte palmami tropikalne ogrody, otaczające wszechobecne baseny .

Na terenie Sharm el Sheikh, zgodnie z planami zagospodarowania, większość budynków nie przekracza wysokości czterech kondygnacji. Nie ma miejsca na blokowiska czy drapacze chmur, miasto z założenia ma być bliskie naturze, a nie betonowi.

W sąsiedztwie osiedli apartamentowych powstają również luksusowe wille, dające właścicielom jeszcze większe poczucie prestiżu i  niezależności. Prywatny basen, czy zlokalizowane niedaleko pole golfowe, to atrybuty przyciągające klientów z najbardziej zasobnymi portfelami, przybywających tu z najodleglejszych zakątków świata.

Poczucie luksusu i wyjątkowości potęguje malownicze położenie miasta, pomiędzy lazurowymi wodami Morza Czerwonego i majestatycznymi górami Synaju. Dzięki temu właśnie położeniu z większości budynków roztaczają się przepiękne, zapierające dech w piersiach widoki, a wschody i zachody słońca stają się niezapomnianym doświadczeniem.

 Do tego, jako wartość dodana, gwarancja wymarzonej słonecznej pogody przez ponad 300 dni w roku.

(źródło: NIERUCHOMOŚCI SHARM EL SHEIKH)

Related posts

Leave a Comment