Ciekawe Miejsca

Naama Bay, Old Market, Soho Square

Nie ma co chować się codziennie tylko na terenie hotelu. Sharm el Sheikh jest miastem pełnym atrakcji. Dokąd chodzić?

NAAMA BAY – to najpopularniejsze miejsce w mieście, tu znajduje się większość restauracji, klubów, sklepów, bazarków, a także banki, kantory, biura wycieczkowe i dyskoteki. Od 12ej w południe do 4ej nad ranem zawsze można tu znaleźć coś ciekawego.

OLD MARKET  – dzielnica Sharm el Sheikh, która została urządzona w stylu egipskim. Dobre miejsce na tańsze zakupy i prawdziwe orientalne restauracje. Wieczorami można tam obejrzeć orientalny show z tańcem brzucha, magikami i derwiszami.

IL MERCATO – znajduje się w dzielnicy Hadaba, jest to nowe centrum zakupowe, gdzie znajdziecie sklepy europejskich marek. W ciągu dnia i wieczorami odbywają się tam animacje dla dzieci, a od czasu do czasu koncerty plenerowe.

SOHO SQUARE – nowoczesne centrum handlu i rozrywki znajduje się niedaleko lotniska w dzielnicy Sharks Bay. Warto wybrać się tam wieczorem na tańczące fontanny, pyszne dania kuchni orientalnej i międzynarodowej albo shishę. Jest też kino, lodowisko, puby i rewelacyjny Klub Nocny Pangaea.

LA STRADA i AL KHAN – w dzielnicy Nabq. Sklepiki, restauracje, fast foody, imprezy dla dzieci.

I jeszcze ciekawe propozycje, z których można skorzystać bez pomocy rezydenta.

KASYNA – najpopularniejsze to SINAI GRAND CASINO w okolicy hotelu Sonesta.

KINA – znajdują się w hotelu Kiroseiz, Soho Square oraz przy Alf Leila Wa Leila. Repertuar anglojęzyczny i po arabsku.

MUZEUM PRZYRODY SYNAJU – przepiękny kompleks doskonały na rodzinną wyprawę, do obejrzenia gatunki zwierząt, które nadal panują na pustyni Synaju oraz te, których już nie można zobaczyć w tej okolicy. Lekcja geologii, biologii i historii w jednym miejscu.

PARASAILING – czyli lot spadochronem za motorówką. Okazja podziwiania okolicy z wysokości. Jeśli nie znajdziecie tej oferty na plaży hotelowej skontaktujcie się z naszym biurem.

KITESURFING – dostępny głównie na plażach hotelowych w dzielnicy Nabq, a to dlatego że w tej okolicy wiatr dopisuje wystarczająco przez większość dni w roku.

WINDSURFING – można wykupić na większości plaż hotelowych, choć nie wszystkie miejsca w Sharm mają wystarczające warunki.

KAJAK i KATAMARAN – to bardzo dobre rozwiązanie by oddalić się od zatłoczonej plaży i skorzystać z dobrodziejstw Morza Czerwonego. Warto zabrać maski do snorkelingu by pozwiedzać rafy koralowe oddalone od hotelu.

POZA TYM DO DYSPOZYCJI TURYSTÓW:  POKAZ KROKODYLI, WESOŁE MIASTECZKO, POLE GOLFOWE, GOKARTY, LODOWISKO, BOWLING, TENNIS, SQUASH, SPA  i wiele wiele innych ciekawostek!!!!

Related posts

Leave a Comment