Egipt

Egipt

 

Grecki historyk Herodot nazywał Egipt Darem Nilu, na myśli miał wąski pas zieleni wzdłuż rzeki, położony pośród piasków pustyni. To właśnie tutaj narodziła się cywilizacja egipska, która pozostawiła niesamowite zabytki, przepiękne dzieła kultury i sztuki, oraz fascynujące wierzenia.
Widok monumentalnych budowli zachwyca miliony turystów po dziś dzień. Jednak Egipt może się pochwalić nie tylko walorami kulturalno-historycznymi, Egipt to również kraj niezwykłych krajobrazów, strome góry łączą się tu z morzem a bezkresna pustynia robi na każdym ogromne wrażenie. Można tu przeżyć zarówno burzę piaskową jak i posłuchać szumu fal rozbijających się o brzeg.

Egipskie kurorty idealnie harmonizują z pustynnym krajobrazem większości kraju. Doskonale przygotowana infrastruktura turystyczna zachęca do wypoczynku. Są tu zarówno niewielkie dwugwiazdkowe hoteliki, przeznaczone dla turystów skoncentrowanych głównie na zwiedzaniu jak i ogromne kompleksy hotelowe, dla najbardziej wymagających klientów.
Morze Czerwone bogate w rafy koralowe zachęca do nurkowania, a podwodny świat zachwyca różnorodnością barw i gatunków fauny i flory. Egipt to również świetna propozycja dla wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku krajobrazem.

Stolica: Kair
Powierzchnia: 1 001 450 km2
Ludność: 74,7 mln
Ustrój polityczny: republika
Język urzędowy: arabski
Waluta: 1 funt egipski (EGP/ LE) = 100 Piastrów
Strefa Czasowa: GMT+2
Zasilanie: 220V
Długość wybrzeża: 2450 km
Najwyższy punkt: Góra Świętej Katarzyny 2629 m n.p.m.

Related posts

Leave a Comment