Grudniowe last minute

Jak co roku tuż przed Gwiazdką zabieganym Polakom touroperatorzy serwują egipskie słońce w najniższych cenach.
Ceny na wylot 9-17 grudnia 8 dni 7 nocy zaczynają się od 981 PLN, a można się spodziewać, że w poniedziałek 8 grudnia będą jeszcze niższe.  Niskie ceny powoduje rynek, co roku przed świętami Polacy przestają podróżować do Egiptu, samoloty z niektórych polskich miast nie są wypełnione nawet w połowie, a czekający na miejscu rezydenci biur podróży odbierają kilka, kilkanaście osób zaledwie.

Z ofert last minute korzystać jak najbardziej warto, zwłaszcza, że w Sharm el Sheikh słońce świeci, temperatura w dzień wynosi 28 stopni, a woda w morzu ma ponad 20 stopni!

Wybierając jednak te najniższe ceny warto wiedzieć, co nas czeka.

Poniżej zestawienie najtańszych ofert z naszymi uwagami do hoteli:
981 PLN – niewielki hotelik Oriental Rivoli obok Naama Bay to właściwie typowy 3-gwiazdkowy standard egipski.  W tej cenie mamy tylko  śniadania, ale bliskość sklepów  i restauracji pozwala całkiem wygodnie korzystać z posiłków „na mieście”.
982 PLN  – hotel Regency Lodge w dzielnicy Hadaba – niestety komfort raczej o charakterze tanich hosteli, a lokalizacja w zaśmieconym zakątku ulic dzielnicy Hadaba bardziej odpowiadać będzie egipskim studentom, niż gościom z Europy.
1009 PLN – hotel Amar Sina przy Motel Street w dzielnicy Hadaba – przez Brytyjczyków lubiany za swój nubijski styl, choć nocami w okiennicach wiatr hula. Kiedyś popularny, teraz już troszkę zaniedbany z dość leniwym szefem kuchni.

1037 PLN – Falcon Hills i Viva Sharm – 2 siostrzane hoteliki położone są w dzielnicy Hadaba przy Motel Street. Niestety bardzo już nadgryzione przez czas i brak inwestycji.

1064 PLN – Luna Sharm to hotel, który od lat już właściwie ze względu na bardzo niskie ceny na rynku lokalnym nie powinien być polecany w ofertach turystycznych.

1189 PLN El Faraana Heights – jeden z nowszych hoteli położony na końcu dzielnicy Nabq. Nie do końca zasługuje na swoje 4 gwiazdki jeśli chodzi o standardy pokoi i wyżywienia, ale za to posiada ogromną piaszczystą plażę, do której w 4 minuty dojeżdża się busem hotelowym, a także ze względu na położenie na wzgórzu – przepiękny widok na okolicę i park krajobrazowy Nabq.W tej cenie – godny polecenia!

1219 PLN – Falcon Naama Star – choć położony w tzw. drugiej lini od centrum Naama Bay to jednak idealne miejsce, aby za nieduże pieniądze mieć blisko do Naama Bay, dyskotek i promenady. Standard – przyzwoite 3 gwiazdki egipskie.

1250 PLN – Amway Oyoun Resort – w miesiącach wakacyjnych to jeden z najpopularniejszych hoteli wśród turystów z Polski, a wtedy kosztuje nawet 1900 PLN za tydzień, a na święta ma kosztować w aktualnych ofertach 2858 PLN (trudno powiedzieć za co, bo karpia nie będzie!)!!! Zaletą jest położenie bezpośrednio przy własnej plaży w dzielnicy Nabq, a więc korzystamy z all inclusive również na hotelowej plaży.  Rozległy teren hotelowy, ogrody, baseny, a tuż za bramą centra handlowe – wszystko w takiej cenie można nazwać już okazją na lat minute!

1258 PLN – Gardenia Plaza – właściwie to komuś coś się bardzo musiało pomylić, aby ten hotelik położony pomiędzy placami budowy polecać jako miejsce na wakacje! Jedyną zaletą jest piaszczysta plaża w zatoce Sharks Bay, do której jednak trzeba dojechać hotelowym busem, albo maszerować przez pustynię ponad 30 minut.

1259 PLN – Grand Oasis Resort – choć nie jest nowym hotelem to jednak za urokliwe położenie, piękną plażę i wspaniałe ogrody ma swoich zwolenników od lat. Na plus wspaniałe rafy koralowe!

1285 PLN – Shores Golden Resort – trochę lepiej niż 3 egipskie gwiazdki, ale czy na pewno 4 – trudno tak powiedzieć. Hotel ten zwykle oferowany jest w umiarkowanych cenach i ze swoim umiarkowanym standardem jak najbardziej się zgadza. Nie leży bezpośrednio  przy plaży, ale jest do niej blisko nawet spacerem. Urokliwa plaża z rafą koralową, osłonięta od wiatrów, które w zimie mogą powodować wysoką falę – to jedna z zalet.

1285 PLN – hotele Sharm Cliff i Sharm Holiday – mimo położenia w pobliżu Naama Bay nie zasługują na uwagę. Można by je raczej nazwać „noclegownie”, jednak biura podróży uparcie próbują proponować je jako wspaniałe miejsce na wakacje. Na uwagę zasługuje tylko przepiękna klifowa plaża Ras um Seed do dyspozycji gości Sharm Holiday, do której hotelowym busem jedzie się 30 minut.

1290 PLN – Tropicana Club Azure – wystarczy 5 złotych więcej, żeby skorzystać z prawdziwej oferty wspaniałych wakacji za niską cenę. Hotel znajduje się w drugiej linii brzegowej, ale wystarczy przejść przez ulicę by korzystać z terenu, plaży i basenów 5-gwiazdkowego resortu LTI Grand Azure Resort. Za tanie zakwaterowanie i posiłki – 5 minut do korzystania z rajskiej plaży. Oferta godna polecenia!

1299 PLN – hotele Three Corners Palmyra i Sahara Mexicana – na tle wcześniejszych ofert wypadają bardzo słabo. Z dojazdem busem do plaży, niskim komfortem i nieciekawą lokalizacją – pomimo, że wielu agentów turystycznych w Polsce od lat uznaje te hotele za godne polecania.

O tym jak wybierać hotele z wyższej półki napiszemy już wkrótce!

Related posts