Miliardy dolarów!

KAIR: Sytuacja polityczna w Egipcie nie przeszkadza temu, by kraj był w stanie pozyskiwać ogromne kwoty pieniędzy z zewnątrz i to na bardzo różnych płaszczyznach.

Stany zjednoczone potwierdziły utrzymanie przekazania Egiptowi ponad miliarda dolarów na dofinansowanie sił zbrojnych. Pomimo dyskusji wewnętrznych w Waszyngtonie ustalono, że amerykański rząd nie może pozwolić sobie ze względów oszczędnościowych, na utratę tak strategicznego partnera jakim jest Egipt, a tym samym pozwolić sobie na ewentualną destabilizację sytuacji w tym regionie.

Wcześniej zawarte zostało wstępne porozumienie w kwestii przejęcia przez francuski France Telecom (m. in. właściciela marek TP S.A. i Orange na polskim rynku) pakietu większościowego akcji jednego z największych operatorów sieci komórkowych w Egipcie, jakim jest Mobinil od Orascom Telecom Media and Technology. Jak podkreślono, przejście firmy pod francuskie skrzydła nie ma nic wspólnego z sytuacją polityczną w Egipcie, a jest wynikiem czysto ekonomicznych kalkulacji. W 80- milionowym Egipcie liczba telefonów komórkowych przekroczyła już liczbę mieszkańców.

(źródło: e-sharm.pl)

Related posts

Leave a Comment