Rekord Guinnessa! Crystal Lagoon

Największa laguna świata w Sharm el Sheikh – CRYSTAL LAGOON

Crystal Lagoon (będąca częścią ogromnej inwestycji po nazwą CITY STAR) w Sharm el Sheikh została oficjalnie uznana przez Guinness World Records™ za największą sztuczną lagunę świata. Na 120.000 m2 znajdzie się między innymi enklawa w postaci sztucznej wyspy, która ma stać się magnesem dla możnych tego świata i celebrytów. Laguna, która wywalczyła zwycięski tytuł, zaprojektowana została przez światowej sławy chilijskiego architekta Fernando Fischmann’a.

Inż. Yehia al-Meteini, reprezentujący firmę budującą imponujący obiekt, wyraził ogromną dumę w związku tym historycznym osiągnięciem. Podkreślił wpływ inwestycji zarówno na rynek nieruchomości, jak i turystykę, nie tylko w samym Egipcie, ale w całym regionie. – Arabscy deweloperzy udowodnili, że są w stanie konkurować z najważniejszymi światowymi twórcami pod względem luksusu czy rozmachu- dodał Yehia al-Meteini.

Takie zaangażowanie inwestorów w poszczególne projekty, przynosi przede wszystkim korzyści dla całego kosmopolitycznego społeczeństwa Sharm el Sheikh, zapewniając komfortowy i niepowtarzalny styl życia. Według al-Mateiniego, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa projekt, pomoże w promowania miasta, jako jednego z najbardziej atrakcyjnych turystycznie zakątków świata.

Rangę inwestycji, poza jej skalą i rozmachem, podnosi także osoba samego architekta- Fernando Fischermanna, który już wcześniej zaprojektował podobną lagunę w swym rodzinnym Chile. Obiekt, o powierzchni 80.000 m2, również był rekordzistą księgi Guinnessa, musiał jednak oddać palmę pierwszeństwa właśnie na rzecz egipskiego Crystal Lagoon.

Inwestor podkreśla także fakt, iż nowy obiekt w Sharm el Sheikh jest przyjazny dla środowiska naturalnego, spełniając najwyższe rygory bezpieczeństwa ekologicznego. Zaawansowana technologia pozwoli również zracjonalizować koszty użytkowania, między innymi poprzez zminimalizowanie zużycia energii.

Tego typu inwestycje odzwierciedlają jednak przede wszystkim ogromne zaufanie inwestorów do egipskiej gospodarki i stabilności politycznej w kraju.

(źródło: NIERUCHOMOŚCI SHARM EL SHEIKH)

Related posts

Leave a Comment