Dahab Festival

Weź wolne od dnia codziennego i odkryj Dahab. W ubiegłym roku lokalna społeczność Dahabu wraz z miejscowymi Beduinami, zwarli szyki tworząc od podstaw coś wyjątkowego – Festiwal Kultury i Sportów Wodnych. W roku 2012 festiwal powraca, jeszcze większy i jeszcze lepszy. Dahab długo uważany za miasto mające mniej do zaoferowania turystom niż Hurgada czy Sharm el Sheikh, chce pokazać w ten sposób swój potencjał jako miejsca spokojniejszego, będącego bliżej natury i lokalnej kultury. Chce wykorzystać swój atut mniej wyszlifowanego kamienia wśród kurortów w koronie pereł  Morza Czerwonego.

Tegoroczna edycja Dahab Festival, trwająca 7 dni i 7 nocy, rozpocznie się 14-go, a zakończy się 20-go kwietnia 2012 roku. Dahab Festival zaprasza każdego, kto doświadczyć pragnie piękna takich aktywności jak nurkowanie, kite i windsurfing, czy też poprzez jogę poznać związki między ciałem, umysłem, świadomością i duchem.

To także doskonała okazja do tego, by odkryć kulturę, historię i tradycje Beduinów na Południowym Synaju, zobaczyć wyścigi wielbłądów, wspinać po skałkach czy kupić unikatowe, ręcznie wykonane pamiątki. Dopełnieniem całości są występy lokalnych i międzynarodowych zespołów oraz liczne zawody i wystawy, w tym między innymi konkurs fotografii podwodnej.

Dahab ( w języku arabskim słowo to oznacza złoto) jest niewielką miejscowością turystyczną położoną 100 km na północ od Sharm el Sheikh na wybrzeżu Zatoki Akaba. Miasteczko od wielu lat odwiedzane jest przez nurków z całego świata ze względu na bogactwo rafy koralowej. Najsłynniejszą atrakcją jest Blue Hole – Błękitna Dziura – pionowa rozpadlina w rafie koralowej w kształcie morskiej studni  o szerokości 60 m. i głębokości 102 m.! W miejscu tym nakręcony został film „Deep Blue” ( Wielki błękit) z 1988 roku z Jeanem Reno w roli głównej. Głębokość zatoki Akaba pozwala na przeprowadzanie tu nurkowań na ekstremalne głębokości, a miejsce stało się jednym z najbardziej znanych na świecie dla bicia rekordów głębokości nurkowania tzw. free divingu – czyli nurkowania bez butli.

(żródło: e-sharm.pl)

Related posts

Leave a Comment